سابسیژن

سابسیژن چیست؟

سابسیژن روشی است ساده و سر پایی و بی خطر ، با یک مکانیسم متفاوت و اساسی در درمان اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) نظیر جای جوش – جای بخیه و آبله مرغان و ... ساب سیژن و آر-اف فرکشنال در کنار هم بهترین درمان جهت اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) محسوب می شوند. در روش سابسیژن برای درمان و رفع جای جوش از روش آزاد کردن بافت های همبندی یا بافت های فیبروتیک استفاده می شود. سابسیژن با وسیله ای استاندار دارای سوزن های خاص به نام سوزن نوکور انجام می شود. روش سابسیژن برای درمان جای جوش یا به اصطلاح درمان جوشگاه های عمیق تاشی از اکنه انجام می شود.

مراحل انجام سابسیژن

در این روش سوزن بسیار ریزی به موازات سطح پوست فرو می رود ، این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود بافت اسکار و چسبندگی های بین پوستی با حرکات عقب و جلو این سوزن از بین می رود .

تکنیک قدیمی

در روش قدیمی سابسیژن از سوزن هایی که ضخامت زیادی داشتند استفاده می شد که موجب می شد فرد درد بسیاری را تحمل کند ، سوزن نوکر که در گذشته مورد استفاده قرار میگرفته با حرکات پی در پی لایه های فیروتیک را از هم جدا میکرد و تورفتگی هایی روی پوست را از بین می برد .

تکنیک جدید

امروزه سوزنی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار نازک و ظریف است ، با استفاده از این سوزن به راحتی می توان اثرات آکنه و اسکار را بدون اینکه بیمار درد بسیاری را تحمل کند از بین برد

 (subcision) دلایل انجام عمل سابسیژن:

عمل سابسیژن (Subcision) ممکن است برای درمان های ذیل استفاده شود:

رفع اثر بجای مانده از زخم های تورم پذیر تو رفته (به دلیل آکنه ، تروما، جراحی)

رفع اثر بجای مانده از زخم های bound down (به دلیل آکنه، آبله مرغان، تروما، جراحی)

رفع اثر پیوند پوست تورفته

رفع چین و چروک

رفع گودی های سلولیت

موفقیت عمل سابسیژن (subcision) به نوع، محل و شدت اثر بجای مانده از زخم نیز بستگی دارد و میزان تجربه ی پزشک در انجام عمل سابسیژن (subcision) نقش اصلی را بازی خواهد کرد.

چیست؟ subcision موارد منع مصرف

می تواند برای موارد ذیل مناسب نباشد:  (subcision) عمل سابسیژن

بیماران با سابقه اسکار هایپرتروفیک یا کلوئید

رتینوئید دهانی سیستمی که در حال حاضر یا اخیرا مبتلا شده (ظرف 12 ماه) به عنوان مثال ترتین ، ایزوترتینوئین

اختلالات خونریزی یا لخته شدن خون (اختلال انعقادی)

عفونت باکتریایی یا ویروسی  فعال

 (subcision) مراقبت های پس از عمل سابسیژن:

استفاده از کمپرس یخ بر روی موضع به منظور کنترل کبودی و کاهش خطر خونریزی.

تجویز داروهای آنتی بیوتیک و ضد التهاب با تشخیص پزشک

پوست افراد در توانایی التیام زخم ها و تولید کلاژن متفاوتند، در عمل سابسیژن (subcisions) دفعات مورد نیاز برای اصلاح فرورفتگی به نوع، محل، شدت فرورفتگی و شدت درمان بستگی دارد. اما به طور متوسط سه تا شش مرتبه تکرار عمل سابسیژن (subcisions) برای بیشتر افراد با جای زخم متوسط کافی خواهد بود اما به طور کلی دفعات و فواصل درمان با تشخیص پزشک و مشاهده روند بهبود توصیه می شود.

خدمات
معرفی دکتر

دکتر محمود مدیحی

متخصص پوست و مو و زیبایی
گالری
TOP
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/madihicl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:30 Stack trace: #0 /home/madihicl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/madihicl/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/madihicl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 30